Kadınların Şahitliği


Beni küçük yaşta evlendirilen kızlar kadar rahatsız eden bir başka konuda tecavüz. Mezheplerin kabul ettiği Kur'an dışı kadın hakları yüzünden kadınlar tecavüz mağduru oluyor. Bunun haberleri o kadar çok ki, Pakistan’da Hindistan’da vb bu çok sık rastlanan bir olay, kadınlar tecavüze uğradığında kendi adlarına şahitlik yapamıyorlar, dolayısıyla suçlu ilan ediliyorlar. Bütün bunlar mezheplerin tıpkı evlenme bahsinde olduğu gibi Kur'an dışı, Kur'an'a uymayan hükümlerinden kaynaklanıyor.

Altta ateist bir grubun eleştirisi var. Bunu eleştiren herkes sonuna kadar haklıdır, şeriat bu değil ama artık doğruların da görülmesi gerekiyor, islam böyle bir din deği, bunlar Kur'an'dan çıkan hükümler değil.

Bu resmi de ateist sitelerden birinden aldım, onlar nereden almış bilmiyorum. İslam da tecavüze uğrayan kadının hakkının korunmadığını anlatmaya çalışıyorlar

İran'da Atefah'a Yapılanlar

İran'da veya başka ülkelerde islam diye uygulanan kurallar Mezhep uygulamalarıdır. Bunların İslam'la uzaktan yakından ilgisi yoktur. Ateist grupların bunları eleştirmelerini anlıyorum ama doğruyu görmek istememelerini anlamıyorum. onlar görmek istemese de ben yazdım. Atefah'a yapılan haksızlık hakkında yazdıklarımı diğer sitemden gösterebilirim. Bu linkten okuyabilirsin. İslam'da Kadınların Şahitliği

Kadınların Şahitliği - Tecavüz Örneği

Mutaffin Suresinin açıklandığı dersin soru cevap bölümünde gelen bir soru üzerine bu konuyu ele alınmış. İstersen dersi de dinleyebilirsin. Derste geçen ayetleri çıkardım altta.

Bu ayetleri istersen linke tırs tıklayıp bilgisayarına indirip yan yana açabilirsin.Derste geçen ayetler.