4444 Salat-ı Tefriciye Okunursa Bir Şey Olur Mu?


Kur'an'ın mesajından haberi olmayan insanlara bir örnek. Bir şeyin olmasını istedikleri zaman onun olması için 4444 defa Salat-ı Tefriciye çekenler var. İslam'da bir şey elde etmenin yolu bazı sözcüklerin veya duaları belli sayılarla tekrar etmek değildir. Bir şeyin olmasını istiyorsak onun için çalışırız ve dua ederiz. Böyle olması gerektiğin Bakara suresindeki ayetlerden anlıyoruz.

Bakara
Kovulmuş şeytandan Allah'a sığınırım (Nahl 98)

45. (Allah’tan) yardım isteyiniz; sabrederek ve namazı gereği gibi kılarak!.. Şüphesiz bu, Allah’a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir.

186. Kullarım sana beni sorarlarsa, Ben onlara yakınım. Beni yardıma çağıranın çağrısına cevap veririm. Onlar da benim çağrıma cevap versinler ve bana güvensinler ki olgunlaşabilsinler

200. Hac ibadetlerinizi bitirdiğiniz zaman Allah’ı zikredin, tıpkı; atalarınızı zikrettiğiniz gibi hatta daha çok zikredin. İnsanlardan kimileri; “Rabbimiz, bize dünyada ver” der, onun ahirette nasibi yoktur.

201. Onlardan kimi de: “Rabbimiz, bize dünyada da iyilik, ahirette de iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru” der.

202. İşte onların kazandıklarından nasibi vardır. Allah’ın hesabı çok hızlıdır.

Allah bizden bazı kelimeleri yüzlerce veya binlerce defa tekrarlamamızı beklemiyor. Allah'ın istediğimiz şeyleri yaratması bizim çalışmamıza ve duamıza bağlıdır. Üstteki ayetler bunu anlatıyor. Dua etmek belli kelimeleri binlerce kere söylemek değildir.